W dniach 6-9 lutego 2020r w Budapeszcie odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Karate Olimpijskim WKF. w Mistrzostwach udział wzieło 1185 zawodniczek i zawodników z 52 państw. Polska reprezentacja liczyła 33 zawodniczek i zawodników.
Wśród nich znalazło się troje reprezentantów Polski z naszego klubu: Natalia Kuzioła, Julia i Miłosz Sabieccy.

Natalia, mimo braku medalu, swoją kokurencję kobiety U21-50kg może zaliczyć do udanych. W pierwszej walce pokonała Łotyszkę Kristine Vica (7 msc na Mistrzostwach Europy seniorów 2019) wynikiem 3:0. W drugiej rundzie przegrała  0:8 z Portugalką Cateriną Rodrigues, srebrną medalistką tego turnieju. Wejście Cateriny do finału, dało możliwość startu Natalii w repasażach. W pierwszym starciu Natalia pokonała Hiszpankę Martę Cortes 2:0, niestety później w pojedynku o brąz uległa wicemistrzyni Świata juniorek 2017 Teymurova Fidan z Azerbejdżanu wynikiem 0:3. Natalii gratulujemy jednak wysokiego 5 miejsca.

Występ Julii, startującej w kumite U21 -55kg także można uznać za udany. Pierwszą rundę wygrała 1:0 pokonując Łotyszkę Marije Luize Muizniece (kilkukrotna medalistka Karate1 Youth League). W drugiej rundzie wygrała przed czasem 8:0 pokonując Verona Ajdini z Macedoni. W trzeciej walce Julia niestety przegrywa 1:3 z Rosjanką Anną Chernysheva (złota medalistka ostatniej edycji K1 w Paryżu, oraz Mistrzyni Europy 2019 w Aalborg). W repasażach Julia daje się zaskoczyć Włoszce Veronica Brunoni (złota medalistka ME u21 2019 w Aalborg) i przegrywa 1:3. Ostatecznie Julia zajmuje 7 miejsce.

Występu Miłosza niestety nie można zaliczyć do udanych. Pierwszą walkę wygrywa 4:1 z Miller Matthew (Szkocja). W drugiej walce po kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej 2 do 3 (wskazanie na flagi) musiał uznać wyższość późniejszego brązowego medalisty Mistrzostw Europy Ackovski Roberto (Macedonia).

Podczas startów zawodnikom pomagał Trener Kadry Polski: Arkadiusz Stubba

Jak widać droga ku medalom nie zawsze jest prosta. A na jej drodze czeka wielu mistrzów. Jedyny, srebrny medal dla Polski wywalczył Dominik Dziuda (Olimp Łódz), któremu gratulujemy. Przygotowujemy się do kolejnego sprawdzianu - Euro Grand Prix Bratysława!