W ubiegłą niedzielę na Hali Sportowej Powiatowego Centrum Sportu zakończyły się trzydniowe zmagania ponad 650 karateków z 65 klubów z 7 państw podczas VII edycji Turnieju Grand Prix Tczewa Energa Karate Cup.

Tczewski turniej z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, stąd też w zawodach wzięli udział najlepsi zawodnicy z Polskich i Zagranicznych klubów. Międzynarodową Klasyfikację medalową turnieju wygrała Polska, 2 m. - Ukraina, 3 m - Rosja , 4 m - Łotwa 5 m -Szwecja 6 m - Anglia 7 m - Finlandia.

Klasyfikację klubową wygrał Klub Sportowy Gokken, wyprzedzając Klub Azjatyckich Sportów Walki Budokan Wrocław, trzecie miejsce przypadło w udziale Klubowi Olimp Łódź, zaś na czwartym miejscu uplasowała się ekipa gospodarzy turnieju Klub Sportowy Senshi. Piąte miejsce zanotowała najlepsza ekipa zagraniczna - Kadra Narodowa Ukrainy.

Na tak wysokie miejsce Tczewskiego Klubu złożyło się 9 złotych, 3 srebrne oraz 11 brązowych medali zdobytych w konkurencjach kumite wagowych - open i drużynowych z czego: 2 złota indywidualnie zdobyli Julia Sabiecka, Adrianna Meller, Miłosz Sabiecki, po jednym złotym medalu zdobyli Oliwia Pazdro i Miłosz Ptaszkowski oraz drużyna Seniorek - Julia Sabiecka, Natalia Kuzioła I Maria Kokoć, srebrne medale zdobyli : Kuzioła Natalia , Janusz Bartosz oraz Mikołaj Borowy zaś brąz wywalczyli : Oliwia Pazdro ,Natalia Kuzioła ,Maria Kokoć , Dominik Świtalski ,Marek Tafliński ,Dariusz Wroński, Jan Cymanowski ,w dwóch konkurencjach Dawid Stubba oraz drużyny w składach : Karolina Grzebińska, Natalia Pokorska, Natalia Rózańska oraz Oliwia Pazdro, Laura Holz, Ada Meller

Grand Prix Tczewa Energa Karate Cup ma rangę turnieju rankingowego, dlatego dobra postawa tczewskich zawodników to duży krok w kierunku zakwalifikowania się do Kadry Polski na Mistrzostwa Świata kadetów , juniorów i młodzieżowców w karate WKF które odbędą się w Santiago de chile pod koniec października bieżącego roku.

Wcześniej jednak bo w dniach 27-31 marca odbędą się Mistrzostwa Europy Seniorów Karate WKF w Hiszpańskiej Guadalajarze, gdzie reprezentantem Polski kategorii wagowej -67 kg bedzie Miłosz Sabiecki. Tym bardziej cieszy rosnąca forma, którą Miłosz pokazał podczas tczewskiego turnieju.

Relacja fotograficzna: FOTO Julia Sabiecka